B32923C3224K189
5S-B32923C3224K189
B32923C3224K189
CAP FILM 0.22UF 10% 305VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | B32923 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 305V |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.591 (15.00mm) |
| Termination: | PC Pins |
| Lead Spacing: | 0.886 (22.50mm) |