B32922C3334K289
5S-B32922C3334K289
B32922C3334K289
CAP FILM 0.33UF 10% 305VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32922 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 305V |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.709 L x 0.315 W (18.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.551 (14.00mm) |
| Termination: | PC Pins |
| Lead Spacing: | 0.591 (15.00mm) |