B32922C3154M289
5S-B32922C3154M289
B32922C3154M289
CAP FILM 0.15UF 20% 305VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32922 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 305V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 110??????C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.709 L x 0.236 W (18.00mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.472 (12.00mm) |
| Termination: | PC Pins |
| Lead Spacing: | 0.591 (15.00mm) |