B32918A5565M
5S-B32918A5565M
B32918A5565M
CAP FILM 5.6UF 20% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32918 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 530V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 2.264 L x 1.181 W (57.50mm x 30.00mm) |
| Termination: | 1.772 (45.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 2.067 (52.50mm) |