B32913A5333M
5S-B32913A5333M
B32913A5333M
CAP FILM 0.033UF 20% 1KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32913 |
| Tolerance: | ??????20% |
| Voltage Rating - AC: | 530V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.591 (15.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |