B32911B3223K000
5S-B32911B3223K000
B32911B3223K000
CAP FILM 0.022UF 10% 330VAC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32911 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 330V |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm) |
| Termination: | 0.433 (11.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |