B32796T8505K
5S-B32796T8505K
B32796T8505K
CAP FILM 5UF 10% 875VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32796 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 350V |
| Voltage Rating - AC: | 875V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 11 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.634 L x 0.945 W (41.50mm x 24.00mm) |
| Termination: | 0.748 (19.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |