B32796T4355K
5S-B32796T4355K
B32796T4355K
CAP FILM 3.5UF 10% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32796 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 13 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 85??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.634 L x 0.945 W (41.50mm x 24.00mm) |
| Termination: | 0.748 (19.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |