Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32778J4487K000
B32778J4487K000
5S-B32778J4487K000
B32778J4487K000
CAP FILM 480UF 10% 450VDC 12DIP
Product Description
Packaging:Bulk
Series:B32778
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:450V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:0.9 mOhm
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:12-DIP
Height - Seated (Max):2.264 L x 5.118 W (57.50mm x 130.00mm)
Termination:2.283 (58.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:2.067 (52.50mm)