B32778J1127K000
5S-B32778J1127K000
B32778J1127K000
CAP FILM 120UF 10% 1.3KVDC 12DIP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32778 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 1300V (1.3kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 1.7 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | 12-DIP |
| Height - Seated (Max): | 2.264 L x 5.118 W (57.50mm x 130.00mm) |
| Termination: | 2.283 (58.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 2.067 (52.50mm) |