B32778G0406K000
5S-B32778G0406K000
B32778G0406K000
CAP FILM 40UF 10% 1.1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32778 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 1100V (1.1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 3.5 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 2.264 L x 1.378 W (57.50mm x 35.00mm) |
| Termination: | 1.969 (50.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 2.067 (52.50mm) |