B32776T5126K000
5S-B32776T5126K000
B32776T5126K000
CAP FILM 12UF 10% 575VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32776 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 575V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | - |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |