B32776P7126K000
5S-B32776P7126K000
B32776P7126K000
CAP FILM 12UF 10% 700VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Automotive |
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 12??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????10% |
| Dielectric Material: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 700V |
| Operating Temperature: | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type: | Metallized |
| Package / Case: | 5.3 mOhm |
| Size / Dimension: | -40??????C ~ 125??????C |
| Height - Seated (Max): | Through Hole |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | 1.654 L x 0.787 W (42.00mm x 20.00mm) |
| Applications: | 1.555 (39.50mm) |