B32776G0126J000
5S-B32776G0126J000
B32776G0126J000
CAP FILM 12UF 5% 1.1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32776 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 1100V (1.1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 6.5 mOhm |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.634 L x 0.787 W (41.50mm x 20.00mm) |
| Termination: | 1.555 (39.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |