Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32776E8206K000
B32776E8206K000
5S-B32776E8206K000
B32776E8206K000
CAP FILM 20UF 10% 800VDC RADIAL
Product Description
Packaging:Bulk
Series:B32776
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - AC:800V
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:7.8 mOhm
Mounting Type:-40??????C ~ 105??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):1.654 L x 1.102 W (42.00mm x 28.00mm)
Termination:1.457 (37.00mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:1.476 (37.50mm)