B32774P8105K000
5S-B32774P8105K000
B32774P8105K000
CAP FILM 1UF 10% 840VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Automotive |
| Tolerance: | Active |
| Voltage Rating - AC: | 1??????F |
| Voltage Rating - AC: | ??????10% |
| Dielectric Material: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 840V |
| Operating Temperature: | Polypropylene (PP) |
| Mounting Type: | Metallized |
| Package / Case: | 25.2 mOhm |
| Size / Dimension: | -40??????C ~ 125??????C |
| Height - Seated (Max): | Through Hole |
| Termination: | Radial |
| Lead Spacing: | 1.240 L x 0.433 W (31.50mm x 11.00mm) |
| Applications: | 0.748 (19.00mm) |