B32774D4505K000
5S-B32774D4505K000
B32774D4505K000
CAP FILM 5UF 10% 450VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32774 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 450V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 21.1 mOhm |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.240 L x 0.433 W (31.50mm x 11.00mm) |
| Termination: | 0.827 (21.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |