B32756G7206K000
5S-B32756G7206K000
B32756G7206K000
FILM CAP MKP AC FILTERING 20.0F
Product Description
| Packaging: | - |
| Series: | B32756 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | 560V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 3.6 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial - 4 Leads |
| Height - Seated (Max): | 1.654 L x 1.181 W (42.00mm x 30.00mm) |
| Termination: | 1.772 (45.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |