B32754C3605K000
5S-B32754C3605K000
B32754C3605K000
FILM CAP MKP AC FILTERING 6.0F 1
| Series: | B32754 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 310V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 4.8 mOhm |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.240 L x 0.866 W (31.50mm x 22.00mm) |
| Termination: | 1.437 (36.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |