B32754C2505K000
5S-B32754C2505K000
B32754C2505K000
FILM CAP MKP AC FILTERING 5.0F 1
| Series: | B32754 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 500V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 6.9 mOhm |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.240 L x 0.630 W (31.50mm x 16.00mm) |
| Termination: | 1.260 (32.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |