B32686S0474J563
5S-B32686S0474J563
B32686S0474J563
CAP FILM 0.47UF 5% 1KVDC SCREW
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32686S |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 3 mOhm |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Chassis Mount |
| Size / Dimension: | Rectangular Box |
| Height - Seated (Max): | 1.654 L x 1.102 W (42.00mm x 28.00mm) |
| Termination: | 1.457 (37.00mm) |
| Lead Spacing: | Screw Terminals |
| Applications: | 1.122 (28.50mm) |