B32686A2473J000
5S-B32686A2473J000
B32686A2473J000
CAP FILM 0.047UF 5% 2KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32686 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 500V |
| Voltage Rating - AC: | 2000V (2kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.654 L x 0.630 W (42.00mm x 16.00mm) |
| Termination: | 1.122 (28.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |