B32686A1104K000
5S-B32686A1104K000
B32686A1104K000
CAP FILM 0.1UF 10% 1.6KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32686 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 450V |
| Voltage Rating - AC: | 1600V (1.6kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.654 L x 0.709 W (42.00mm x 18.00mm) |
| Termination: | 1.280 (32.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |