B32686A0104K
5S-B32686A0104K
B32686A0104K
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32686 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.654 L x 0.472 W (42.00mm x 12.00mm) |
| Termination: | 0.866 (22.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |