B32683A6683J189
5S-B32683A6683J189
B32683A6683J189
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | B32683 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.335 W (26.50mm x 8.50mm) |
| Termination: | 0.650 (16.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |