B32682A6473K189
5S-B32682A6473K189
B32682A6473K189
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | B32682 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Voltage Rating - AC: | 630V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.354 W (18.00mm x 9.00mm) |
| Termination: | 0.689 (17.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |