B32682A0682K000
5S-B32682A0682K000
B32682A0682K000
CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32682 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.236 W (18.00mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.472 (12.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |