B32682A0332K000
5S-B32682A0332K000
B32682A0332K000
CAP FILM 3300PF 10% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32682 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 400V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 100??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm) |
| Termination: | 0.413 (10.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |