B32678G3606K000
5S-B32678G3606K000
B32678G3606K000
CAP FILM 60UF 10% 300VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32678 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 3 mOhm |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 2.264 L x 1.378 W (57.50mm x 35.00mm) |
| Termination: | 1.969 (50.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 2.067 (52.50mm) |