B32676T1205K000
5S-B32676T1205K000
B32676T1205K000
CAP FILM 2UF 10% 750VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32676 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 750V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 22.7 mOhm |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.634 L x 0.945 W (41.50mm x 24.00mm) |
| Termination: | 0.591 (15.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |