B32676E4156K000
5S-B32676E4156K000
B32676E4156K000
CAP FILM 15UF 10% 450VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32676 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 275V |
| Voltage Rating - AC: | 450V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.654 L x 1.102 W (42.00mm x 28.00mm) |
| Termination: | 1.673 (42.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.476 (37.50mm) |