B32674D8305K000
5S-B32674D8305K000
B32674D8305K000
CAP FILM 3UF 10% 875VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32674 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 875V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 7.8 mOhm |
| Mounting Type: | -40??????C ~ 105??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.240 L x 0.866 W (31.50mm x 22.00mm) |
| Termination: | 1.437 (36.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |