B32674D3126K000
5S-B32674D3126K000
B32674D3126K000
CAP FILM 12UF 10% 300VDC RADIAL
| Series: | B32674 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - AC: | 300V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | 4 mOhm |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.240 L x 0.827 W (31.50mm x 21.00mm) |
| Termination: | 1.220 (31.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 1.083 (27.50mm) |