B32673Z5474K000
5S-B32673Z5474K000
B32673Z5474K000
CAP FILM 0.47UF 10% 520VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32673Z |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 277V |
| Voltage Rating - AC: | 520V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 1.043 L x 0.276 W (26.50mm x 7.00mm) |
| Termination: | 0.630 (16.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.886 (22.50mm) |