B32672Z5334K289
5S-B32672Z5334K289
B32672Z5334K289
CAP FILM 0.33UF 10% 520VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32672Z |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 277V |
| Voltage Rating - AC: | 520V |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) |
| Termination: | 0.571 (14.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |