B32672Z5105K000
5S-B32672Z5105K000
B32672Z5105K000
CAP FILM 1UF 10% 520VDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32672Z |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 277V |
| Voltage Rating - AC: | 520V |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.433 W (18.00mm x 11.00mm) |
| Termination: | 0.728 (18.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |