B32672L8123K000
5S-B32672L8123K000
B32672L8123K000
CAP FILM 0.012UF 10% 2KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32672L |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Voltage Rating - AC: | 2000V (2kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm) |
| Termination: | 0.571 (14.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |