B32672L8103K189
5S-B32672L8103K189
B32672L8103K189
CAP FILM 10000PF 10% 2KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | B32672L |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 700V |
| Voltage Rating - AC: | 2000V (2kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm) |
| Termination: | 0.492 (12.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |