Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32672L8103K000
B32672L8103K000
5S-B32672L8103K000
B32672L8103K000
CAP FILM 10000PF 10% 2KVDC RAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:B32672L
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:700V
Voltage Rating - AC:2000V (2kV)
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm)
Termination:0.492 (12.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)