B32672L7473J189
5S-B32672L7473J189
B32672L7473J189
CAP FILM 0.047UF 5% 1.3KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | B32672L |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 500V |
| Voltage Rating - AC: | 1300V (1.3kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.354 W (18.00mm x 9.00mm) |
| Termination: | 0.689 (17.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |