Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32672L7333J289
B32672L7333J289
5S-B32672L7333J289
B32672L7333J289
CAP FILM 0.033UF 5% 1.3KVDC RAD
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:B32672L
Tolerance:??????5%
Voltage Rating - AC:500V
Voltage Rating - AC:1300V (1.3kV)
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm)
Termination:0.571 (14.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)