B32672L4334K000
5S-B32672L4334K000
B32672L4334K000
CAP FILM 0.33UF 10% 450VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32672L |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 450V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.315 W (18.00mm x 8.00mm) |
| Termination: | 0.551 (14.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |