B32672L1103K000
5S-B32672L1103K000
B32672L1103K000
CAP FILM 10000PF 10% 1.6KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32672L |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 600V |
| Voltage Rating - AC: | 1600V (1.6kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.236 W (18.00mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.433 (11.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |