Home All Products Capacitors Film CapacitorsEPCOS (TDK) B32672L0104K289
B32672L0104K289
5S-B32672L0104K289
B32672L0104K289
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL
Product Description
Packaging:Tape & Box (TB)
Series:B32672L
Tolerance:??????10%
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - AC:1000V (1kV)
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance):Metallized
Operating Temperature:-
Mounting Type:-55??????C ~ 110??????C
Package / Case:Through Hole
Size / Dimension:Radial
Height - Seated (Max):0.709 L x 0.354 W (18.00mm x 9.00mm)
Termination:0.689 (17.50mm)
Lead Spacing:PC Pins
Applications:0.591 (15.00mm)