B32672L0103J289
5S-B32672L0103J289
B32672L0103J289
CAP FILM 10000PF 5% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32672L |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm) |
| Termination: | 0.413 (10.50mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.591 (15.00mm) |