B32671P5334K000
5S-B32671P5334K000
B32671P5334K000
CAP FILM 0.33UF 10% 520VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32671P |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 200V |
| Voltage Rating - AC: | 520V |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.276 W (13.00mm x 7.00mm) |
| Termination: | 0.630 (16.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |