B32671P4474K000
5S-B32671P4474K000
B32671P4474K000
CAP FILM 0.47UF 10% 450VDC RAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32671P |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 160V |
| Voltage Rating - AC: | 450V |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 125??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.236 W (13.00mm x 6.00mm) |
| Termination: | 0.551 (14.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |