B32671L1182J289
5S-B32671L1182J289
B32671L1182J289
CAP FILM 1800PF 5% 1.6KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Series: | B32671L |
| Tolerance: | ??????5% |
| Voltage Rating - AC: | 600V |
| Voltage Rating - AC: | 1600V (1.6kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | - |
| Termination: | - |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |