B32671L1122K189
5S-B32671L1122K189
B32671L1122K189
CAP FILM 1200PF 10% 1.6KVDC RAD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | B32671L |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 600V |
| Voltage Rating - AC: | 1600V (1.6kV) |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.158 W (13.00mm x 4.00mm) |
| Termination: | 0.354 (9.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |