B32671L0562K000
5S-B32671L0562K000
B32671L0562K000
CAP FILM 5600PF 10% 1KVDC RADIAL
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B32671L |
| Tolerance: | ??????10% |
| Voltage Rating - AC: | 500V |
| Voltage Rating - AC: | 1000V (1kV) |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | Metallized |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | -55??????C ~ 110??????C |
| Package / Case: | Through Hole |
| Size / Dimension: | Radial |
| Height - Seated (Max): | 0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm) |
| Termination: | 0.433 (11.00mm) |
| Lead Spacing: | PC Pins |
| Applications: | 0.394 (10.00mm) |